Дистрибуција - Солета


За максимална достапност на нашите производи во секое време во сите големо и малопродажни места, особено важен фактор е квалитетната, навремена и широко распространета дистрибутивна мрежа.

Индустријата за месни преработки "СОЛЕТА" располага и нуди сопствена дистрибутивна услуга, секогаш со тенденција за нејзино подобрување и проширување.

Дистрибиција Солета
Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

o   1987г. Отворена е самопослуга ( трговија на мало) СТД "Ива" во нас. Железара која се вбројува во првата генерација приватни продавници воопшто на територијата на нашата држава.

 

o   1989г. Формирано е трговското претпријатие ТП "Аива" кое работеше продажба на големо на еднодневно млеко и јогурт д млекара Светозарево- Р.Србија.

 

o   1992г. ТП "Аива" започнува со набавка и продажба на месни производи од месната индустрија "БЕК" – Зрењанин, Р.Србија.

 

o   1993г. Формирано е мешовито претпријатие ТП "Аива- Бек" во Скопје, кое воедно беше застапништво за дистрибуција и продажба на сувомеснати производи.

 

o   1994г. Отпочнување со изградба на објектот за производство на месни производи.

 

o   1996г. На 19 декември официјално фабриката отпочна со производство под името ИМП "СОЛЕТА", под ое сеуште егзистира и функционира.

 

o   2002г. Доградба на објектот со уште еден спрат за комплетно производство и пакување на трајни производи.

Вие сте на: Услуги Дистрибуција

Веб страницата користи колачиња (cookies) за да Ви овозможиме најдобро корисничко искуство. Прочитај повеќе.