Маринираните меса се производи без конзерванси и хемиски додатоци, истовремено обогатени со витамин Ц и антиоксиданси кои како такви се подложни на подобро и олеснето варење и апсорпција на хранливите состојки во организмот на човекот.

Термички третираното (печено, пржено, варено) маринирано месо е кревко и меко, со убава боја и пријатна текстура
при консумирање.
Вие сте на: Производи Маринирани меса

Веб страницата користи колачиња (cookies) за да Ви овозможиме најдобро корисничко искуство. Прочитај повеќе.