Изработени од квалитетно селектирано и подготвено месо, трајните традиционално сушени сувомеснати производи претставуваат совршена комбинација од беспрекорен вкус, мирис и КВАЛИТЕТ.

Самиот процес на припрема, солење и масирање на месото како и одличниот баланс на температура, провев, влага и чад, ја доловуваат онаа карактеристична арома на далеку познатите и консумирани пршути.

Производниот капацитет на ИМП `СОЛЕТА` е опремен по најмодерна технологија , во потполност прилагодена на традиционалниот начин на производство, притоа задоволувајќи ги европските стандарди за производство и квалитет на производите.
Вие сте на: Производи Трајни сувомеснати производи

Веб страницата користи колачиња (cookies) за да Ви овозможиме најдобро корисничко искуство. Прочитај повеќе.