Distribution - Soleta


For maximum availability of our products at any time in all wholesale and retail stores, especially important factor is quality, timely and widespreaded distribution network.

Meat processing industry "SOLETA" owns and offeres its own distribution service, always with tendency for its improvement and expansion.

Дистрибиција Солета
Normal 0 false false false MK X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman","serif";}

o   1987г. Отворена е самопослуга ( трговија на мало) СТД "Ива" во нас. Железара која се вбројува во првата генерација приватни продавници воопшто на територијата на нашата држава.

 

o   1989г. Формирано е трговското претпријатие ТП "Аива" кое работеше продажба на големо на еднодневно млеко и јогурт д млекара Светозарево- Р.Србија.

 

o   1992г. ТП "Аива" започнува со набавка и продажба на месни производи од месната индустрија "БЕК" – Зрењанин, Р.Србија.

 

o   1993г. Формирано е мешовито претпријатие ТП "Аива- Бек" во Скопје, кое воедно беше застапништво за дистрибуција и продажба на сувомеснати производи.

 

o   1994г. Отпочнување со изградба на објектот за производство на месни производи.

 

o   1996г. На 19 декември официјално фабриката отпочна со производство под името ИМП "СОЛЕТА", под ое сеуште егзистира и функционира.

 

o   2002г. Доградба на објектот со уште еден спрат за комплетно производство и пакување на трајни производи.

You are here Services Distribution

Веб страницата користи колачиња (cookies) за да Ви овозможиме најдобро корисничко искуство. Прочитај повеќе.